Allt in-house — från vävstol till etikett
:LNNBGG_001_98_LTTL_HRRNGBN_ILLSN_BLCK
Blandningstyp
100% Bomull
Design
Little Herringbone
Vävtyp
Herringbone
Storlek
62 68 74 80 86 92 98
Pris
203.47 kr 339.12 kr
För detaljnördar

Varningar


Mönstrets placering på produkten kan skilja sig från det som visas på bilden.


LennyBaggy Byxor - fashionabla, snygga och sååå bekväma! Tack vare upprullningsbara dragskor växer de med barnet. De färgglada trådarna vävda i vävstudion till en fullfärgsbärsjal - nu spelar de huvudrollen i de mest skimrande byxorna för en baby och ett litet barn på marknaden. Kombinationen av högkvalitativa LennyLamb bärsjalstyger och 100% bomullsjersey ger perfekta designer, där ditt barn kommer att se fantastiskt ut under lång tid.

STORLEK62687480869298
1. Midjevidd på tyget (cm)27.528.529.530.531.532.533.5
2. Midjevidd på gummit (cm)18192021222324
3. Total längd (cm)5052.55557.56062.565
4. Längd på dragskon längst ner (cm)10101010101010
5. Höjd på dragskon i midjan (cm)12121212121212
Tillåten mätfel är +/- 1 cm.

Krympning av tyget på cirka 4% ingår i storlekstabellen


Bomull - är basen i våra sjalar. Sjalar av ren bomull är universella - passar alla och fungerar under alla omständigheter. Bomullsfiber kännetecknas av andningsförmåga, spänst, elasticitet och styrka. Bomullssjalar är lätta att rengöra och sköta om.